Strona poświęcona jest poszukiwaniom i eksperymentom z różnych dziedzin nauki, techniki, ezoteryki i informatyki.

Sporo czasu poświęciłem eksperymentom z programowaniem, zwłaszcza niskiego poziomu (asemblery), przetwarzaniem, kompresją i syntezą dźwięku oraz modelowaniem obiektów graficznych. Na stronie znaleźć więc można będzie opisy tych eksperymentów oraz narzędzi, za pomocą których je przeprowadzałem. Narzędzia te są bezpłatne, a przy tym ciekawe i posiadające duże możliwości. Jest to między innymi system do szybkiego tworzenia aplikacji Lazarus oraz programy do modelowania 3D: POV-Ray i DAZ Studio.

Znajdą się tutaj również informacje o mikrokontrolerze Parallax Propeller, Raspberry Pi i innych ciekawych, mniej lub bardziej znanych układach i urządzeniach.

Od wielu lat interesuję się szeroko pojętą nauką, w szczególności zaś granicami ludzkiego poznania. Tam, gdzie dotad nie sięgnęło naukowe zrozumienie świata, istnieje szeroki zakres wiedzy, rozwijanej przez ezoteryków. Uważam, że obie te dziedziny ludzkiego poznania nie tylko nie wykluczają się wzajemnie, ale wręcz przeciwnie - uzupełniaja się. Pokazują świat z różnych punktów widzenia.

W "Granicach nauki" piszę o deterministycznym chaosie i fraktalach. Tematem, którym interesuję się od lat, jest synchronizacja półkul mózgowych i metoda Hemi-Sync. Zapraszam do przeczytania artykułów na ten temat w dziale "Zsynchronizowany mózg"

Pojawi się też wkrótce kilka artykułów opisujących świat mniej znany, ulotny, ezoteryczny. Artykuły te ukazały się w 2012 roku w czasopiśmie ezoterycznym "Adremida".

Strony są w trakcie aktualizowania i będa się na nich pojawiać nowe materiały.

Zapraszam do przeglądania. Komentarze, uwagi i propozycje można zamieszczać na forum lub wysłać używając skrzynki kontaktowej