Adremida była czasopismem ezoterycznym.okladka3

Był to wspólny eksperyment kilku osób, które spotkały się na ezoterycznym forum Polana. Postanowiły one powołać do życia pismo, uzupełniające lukę na rynku tego rodzaju wydawnictw. Brakowało bowiem czasopisma, przedstawiającego ezoterykę od jej praktycznej strony, nastawionego na publikacje materiałów, których podstawowym celem jest pomoc ludziom w ich codziennym życiu.

Adremida publikowała artykuły o leczniczych właściwościach ziół i minerałów, o ezoterycznych technikach mogących pomóc w codziennym życiu, takich jak feng shui, synchronizacja półkul mózgowych czy reiki, o znaczeniu kart tarota i run, o podstawach numerologii i astrologii. Promowała kreatywność i aktywny udział w życiu.

Opublikowałem w Adremidzie kilkanaście artykułów, poruszających zagadnienia z pogranicza nauki i ezoteryki, takich jak technologia Hemi-Sync, deterministyczny chaos i fraktale, zagadki ewolucji życia i ludzkiej cywilizacji. Pisałem również o problemach związanych z ezoteryką ostrzegając przed osobami o złej woli lub po prostu niedouczonymi, na jakie niestety możemy trafić, a także o nieprawdziwych teoriach, na które możemy się natknąć. Napisałem także kilka artykułów o modelowaniu 3D w programie POV-Ray.