PC-Softsynth to program zainspirowany (bardzo, bardzo) starym programem o nazwie Softsynth, napisanym w 1985 roku na 8-bitowe komputery Atari. Umożliwiał on komponowanie muzyki za pomocą języka wzorowanego na Atari Basic, posiadał również rozbudowane (jak na tamte czasy) narzędzia do edycji brzmień. Niestety, z powodu ograniczeń sprzętowych małego Atari dźwięk odtwarzany był z częstotliwością próbkowania 11 kHz i 4-bitową rozdzielczością (dla tych, którzy nie znają szczegółów technicznych - rozbrzmiewał na tle szumów i zniekształceń).1 glowne okno

PC-Softsynth umożliwia odtworzenie utworów napisanych dla Atari Softsyntha za pomocą współczesnego sprzętu, w tzw. jakości CD - 16-bitowej rozdzielczości i 44 KHz próbkowaniu. Umożliwia też wygodne pisanie i eksportowanie utworów, które mogą być później odwarzane na 8-bitowych komputerach.

Na tym możliwości programu się nie kończą. Jeśli komuś nie zależy na kompatybilności z Atari, może użyć do 32 kanałów dźwięku i rozszerzonej składni języka opisu muzyki Masic. Program zawiera też narzędzie do edycji brzmień.

Dostępna obecnie wersja to 0.07 Alfa. Program dostępny jest bezpłatnie na licencji GPL.

Powstała również wersja tego programu na Raspberry Pi 2. Nazwałem ją "Malina Softsynth"

Można go ściągnąć stąd

 "Opanowanie Świata" Jakuba Husaka w interpretacji PC-Softsyntha: (mp3)

 "Wodospadem Czasu" Jakuba Husaka w interpretacji PC-Softsyntha: (mp3)

 Zrzuty ekranu:

1 glowne okno   2 edytor brzmien