Wersja dla Maliny jest dostępna na githubie. Jest tam również plik wykonywalny


Wersja 0.06 dla Maliny. Klawisz f przełącza fullscreen/okienko. Udało sie osiągnać synchronizację z vblankami w trybie okienka oraz prawdziwy fullscreen pod X. Wywołany spod konsoli z parametrem -f uruchomi się w trybie fullscreen, bez tego parametru.. tak jak SDL potrafi.


Poniżej aktualne wersje grajka. Obsługują podkatalogi i - oprócz plików .dmp - także pliki .sid w formacie PSID. Klawisze Num+ i Num- przełączają subsongi, o ile takowe istnieja w plikach PSID

Wersja Windows powinna zadziałać na każdym w miarę nowym komputerze z 64-bitowym systemem Windows. Częstotliwość próbkowania najlepiej jest ustawic w panelu sterowania Windows na 192 kHz.

Wersja na malinę była testowana z Raspberry Pi 3; powinna działać równiez w wersji 2. Nie zadziała na Raspberry Pi 0 i 1

Wersja na malinę potrzebuje SDL 1.2. Wersja Windows korzysta z SDL 2.0 - DLL jest dołączony do pliku .zipPóki nie napiszę czegoś więcej na temat tego programiku - tutaj jest wersja 0.02 alpha nostalgicznego grajka do sidów. To jest alpha, ma bugi i nie jest w żaden sposób optymalizowana, więc ma wymagania takie: 64-bitowy system operacyjny, 3(?) GHz na procesorze i nie musi być superszybka, ale prawdziwa karta graficzna (nvidia/ati).  Nie testowałem tego na nowych integrówkach Intela; na starszych nie działa (nie synchronizuje z vblankami).

Paczuszka ma 33 MB bo zawiera w środku także pliki z muzyczkami w formacie .dmp

Grajek gra @ 96 kHz/16 bit i takie parametry warto wpisać w ustawieniach karty dźwiękowej Windows 7/8/10, bo inaczej może psuć dźwięk.

Instrukcja obsugi: rozpakowac paczuszkę i uruchomić exe. Po uruchomieniu wybrać plik do grania strzałkami góra-dół i wcisnąć enter. Pozostałe klawisze: f - przełącza full screen, i - efekt raster interrupts, p - pauza, f1-f3 - włączają i wyłączają kanały 1..3, klawisze z cyframi na głównej klawiaturze - tempo odtwarzania: 1-100 Hz, 2 - 200 Hz, 3 - 150 Hz, 5-50 Hz. Wybór katalogów jeszcze nie działa. Esc - wyjście do DOSa Windows.

 

20151208 153242