Zsynchronizowany mózg (1)

Kładziesz się, wkładasz słuchawki, uruchamiasz odtwarzacz, zamykasz oczy. Słyszysz łagodny szum, gdzieś w głębi cos delikatnie faluje. Odprężasz sie, ciało szybko wchodzi w stan relaksu. Falowanie odrobinę sie zmienia, ale na to juz nie zwracasz uwagi. Zasypiasz. Po - wydawałoby sie - krótkiej chwili - budzą cie wysokie, falujące tony. Minęło pół godziny, nagranie kończy się. Powoli wracasz do „tu i teraz”. Masz teraz więcej energii do życia i pracy, czujesz sie wypoczęty i zrelaksowany. Tak mogłaby wyglądać twoja pierwsza przygoda z nagraniami synchronizującymi prace półkul mózgowych. Tak tez w praktyce wygląda jedno z podstawowych zastosowań tej technologii: wspomaganie relaksu, snu i odpoczynku.

Czytaj więcej: Zsynchronizowany mózg (1)

Zsynchronizowany mózg (2) - Nagrania Hemi Sync

W poprzednim artykule pisałem o nagraniach synchronizujących półkule mózgowe – o tym, czym są, jak działają i do czego można ich używać.

Rozpoczynając swoją przygodę z nowymi stanami świadomości, jakie możemy osiągnąć z pomocą dźwięku, powinniśmy pamiętać, że mózg jest delikatnym, precyzyjnym i wciąż nie do końca zbadanym narzędziem, w jakie zostało wyposażone nasze ciało fizyczne. Dlatego warto zacząć od nagrań sprawdzonych, opracowanych przez profesjonalistów i przetestowanych przez tysiące słuchaczy. Nagrania takie produkowane są przez Monroe Products – firmę związaną z Instytutem Monroe, który mieści się w Wirginii, w USA. Został on założony przez jednego z bardziej znanych podróżników poza ciałem – Roberta Monroe – i od kilkudziesięciu już lat prowadzi badania nad ludzką świadomością i możliwością wykorzystania dźwięku dla jej rozwoju.

Czytaj więcej: Zsynchronizowany mózg (2) - Nagrania Hemi Sync

Zsynchronizowany mózg (3) - Zogniskowana świadomość

Jeśli ktoś pamięta stare, babcine radio, albo wciąż posiada starego typu odbiornik, taki bez nowoczesnych udogodnień, wie, że jeśli przekręcić w nim gałkę strojenia, odbierana stacja stopniowo cichnie, po czym zaczynamy coraz głośniej i wyraźniej słyszeć inną, tę, do której się właśnie dostrajamy. Czasem stacje te są tak daleko od siebie położone, że w pośredniej pozycji gałki słychać tylko szum, czasem następna stacja jest słyszalna, zanim jeszcze do końca ucichła poprzednia. A czasem, jeśli radio nie jest najlepsze, a w pobliżu jest silny nadajnik, słychać go na całym zakresie, niezależnie od tego, na co nastawiliśmy odbiornik

Czytaj więcej: Zsynchronizowany mózg (3) - Zogniskowana świadomość

Zsynchronizowany mózg (4) - Human Plus

Podczas swej wyprawy w przyszłość, opisanej w książce „Dalekie Podróże”, Robert Monroe napotkał ludzi, których nazwał Human Plus. Ludzie ci dysponowali umiejętnościami, przypisywanymi dziś tylko nielicznym mistrzom duchowym – posiadali pełną władzę nad fizyczną materią. Aby umożliwić nam postawienie pierwszych kroków na ścieżce, prowadzącej do tych umiejętności, a jednocześnie udostępnić narzędzia, poprawiające jakość naszego codziennego życia, Instytut Monroe stworzył serię nagrań „Human Plus”

Czytaj więcej: Zsynchronizowany mózg (4) - Human Plus

Zsynchronizowany mózg (5) - Otwieranie serca

Robert Monroe w swoich poszukiwaniach poza ciałem odkrył istotę i znaczenie energii, będącej podstawą wszelkiego życia i istnienia – Czystej Bezwarunkowej Miłości. Miłość w jej podstawowej istocie nie jest bowiem uczuciem czy emocją, lecz energią, z której powstało i dzięki której istnieje wszystko to, co istnieje. Celem naszego pobytu we Wszechświecie złożonym z fizycznej materii jest nauka wytwarzania i przekazywania tej energii. Uczymy się tego doświadczając wszystkich aspektów życia, zarówno tu i teraz, na Ziemi, jak i poza fizyczną materią, jako niefizyczne istoty.

Czytaj więcej: Zsynchronizowany mózg (5) - Otwieranie serca